Strona główna > Felietony, Eseje, Przemyślenia Lata 2017-2018

 

[73] 2018.06.30   Zmarnowane wysiłki przodków

Na nic się nie zdało wielkie zwycięstwo Karola Młota pod Poitiers w roku 732…

Zmarnowane zostały wielowiekowe wysiłki hiszpańskiej Rekonkwisty i mozolne wypieranie Maurów z Półwyspu Iberyjskiego, trwające od VIII do XV wieku…

Na marne poszła wielka wiktoria Jana Sobieskiego pod Wiedniem w roku 1683…

To, przed czym tak długo broniła się kiedyś, skutecznie, cała Europa, udało się w roku 2015 dokonać pewnej skromnej, niefrasobliwej i pozbawionej wyobraźni córce pastora…

Czyżby miało to oznaczać jakąś cezurę i znamienny znak naszych czasów, początek końca europejskiej cywilizacji?

Czyżby Europejczycy rzeczywiście mieli okazać się cywilizacją tak schyłkową, rozmiękczoną do tego stopnia, że całkowicie już pozbawioną instynktu samozachowawczego? Czyżby już nieodwołalnie mieli zmarnować wysiłki tak wielu pokoleń swych przodków? Widać wyraźnie, jak Unia Europejska, w swej lewackiej dążności do autodestrukcji, wciąż nie może zdecydować się na stanowczy krok relokacji emigrantów do ich własnego środowiska, na kontynent z którego przybyli.

Jestem ostatnio po powtórnej lekturze powieści francuskiego pisarza Jean Raspail p.t. Obóz Świętych, w której autor w 1973 roku opisał w proroczy sposób sytuację, która zaistniała w Europie czterdzieści lat później. Biorąc pod uwagę kierunek, w jakim rozwija się obecna europejska sytuacja, ciekawią mnie bardzo odpowiedzi na poniższe pytania, wyjątkowo istotne dla mnie, ponieważ dotyczą przyszłego losu i trybu życia mych potomków w XXI wieku:

- który z renomowanych europejskich uniwersytetów będzie tym pierwszym, który wprowadzi język arabski jako obowiązkowy język wykładowy?

- który z dwóch potężnych krajów europejskich pierwszy wprowadzi język arabski jako urzędowy na swym terenie??

- który z europejskich krajów zdobędzie palmę pierwszeństwa i wprowadzi dla kobiet obowiązek zasłaniania twarzy?

- a który to jako pierwszy wprowadzi całkowitą podległość kobiety – mężczyźnie?

- który z nich pierwszy zabroni kobietom chodzić do kina bez towarzystwa mężczyzny, a który pierwszy odbierze im prawo jazdy?

- który europejski parlament jako pierwszy wprowadzi zakaz aborcji kobiet?

- w którym z europejskich krajów zostanie zburzony ostatni kościół chrześcijański?

Jestem głęboko przekonany, że odpowiedziami na powyższe pytania zainteresowana jest całkiem spora ilość przeróżnych osobników, i to nie tylko w Europie!

 

Komentarze

 

Jacek Pruszyński

aborcja jako zdobycz europejska ? chyba Pana trochę poniosło ?

Jacek Pruszyński 01.07.2018, 14:16

Wacław Mauberg

To chyba Pan nie zrozumiał ironii tej całej wyliczanki i mojej tionkoj aluzji. Mam tu na myśli zakaz aborcji, jako produkt hipotetycznego parlamentu, w którym większość stanowią posłowie mahometańscy. Wszak wiele europejskich parlamentów, w skład których wchodzą posłowie chrześcijańscy, aborcję dopuszczają?

Wacław Mauberg 02.07.2018, 12:12

Jacek Pruszyński

o ile ja to rozumiem dopuszczają sytuacje w której dla ratowania życia matki może dojść do zabicia płodu .. aborcją bym tego nie nazwał .. podobnie jak nie nazwał bym aborcją sytuacji w której w wyniku operacji rozdzielającej ginie jedno z tzw. bliźniąt syjamskich

Jacek Pruszyński 02.07.2018, 19:26

Wacław Mauberg

Ma Pan całkowitą rację. Przypadki, które Pan wymienił nie są aborcją, lecz normalnymi procedurami medycznymi, przez nikogo nie kwestionowanymi. Aborcją, według mnie, jest zabicie zdrowego płodu na życzenie, nie z powodów medycznych.

Wacław Mauberg 03.07.2018, 14:24

 

Masz uwagi ? – Napisz

 

Powrót