Strona główna > Felietony, Eseje, Przemyślenia Lata 2017-2018

 

[67] 2017.12.15   APEL

Pewien mój znajomy (trochę dziwny oryginał, bo wbrew życzliwym i światłym zachętom prominentów Unii Europejskiej zdecydowany zwolennik przetrwania polskiej historii, tradycji i cywilizacji) nie ukrywa, że większość inicjatyw obecnego rządu PIS spotyka się z jego stanowczym poparciem. Twierdzi on mianowicie, że widać w nich wyraźną troskę o utworzenie z Polski kraju suwerennego, silnego, zasobnego i sprawiedliwego, a z Polaków – chęć uczynienia ludzi szczęśliwych i żyjących w kraju bezpiecznym. Zdarzają się rządowi temu oczywiście różne wpadki, ale stanowią one raczej margines. Błędów nie popełnia wszak tylko ten, kto nic nie robi. Zależy mu więc na tym, aby rządy PIS trwały jak najdłużej, a rząd ten mógł wszystkie swe siły poświęcić realizacji swego programu, z którym w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał poparcie większości obywateli.

Znajomy ten nie ukrywa także, że nie zgadza się z większością tez tej filozofii, z jaką w Polsce rządziła poprzednia liberalna koalicja PO-PSL. Dlatego deklaracja PO o utworzeniu Totalnej Opozycji wobec rządu PIS wywołała u niego oburzenie, niechęć i potępienie, jako wezwanie do aktywizacji sił, sprzeciwiających się wprowadzaniu w Polsce zmian, które uważa on za niezbędne, aby kraj nasz odzyskał należne mu miejsce wśród narodów Europy i pozostał nadal bezpieczny, a Polska stała się silną i zasobną.

Znajomy ów twierdzi, że inicjatywy Totalnej Opozycji są śmieszne, wręcz żałośnie kompromitujące całą opozycję parlamentarną. Zauważył on także niewątpliwą według niego jakoby regułę, mianowicie że w miarę intensyfikacji aktywności Totalnej Opozycji, następuje wyraźny wzrost społecznego poparcia dla partii rządzącej oraz spadek popularności partii opozycyjnych wobec PiS.

Z tego powodu poprosił mnie, abym w jego imieniu umieścił na forum Radia Wnet poniższy:

Apel do szanownych Pań i Panów Członków PO, do wszystkich

Polaków, stronników partii Platforma Obywatelska, a także do

szanownych Członków i wszystkich stronników

partii Nowoczesna oraz PSL!

BARDZO WAS O TO PROSZĘ,

POSTĘPUJCIE TAK NADAL, AŻ DO SAMEGO KOŃCA

WASZEJ KADENCJI SEJMOWEJ!!!

 

Masz uwagi ? – Napisz

 

Powrót