Strona główna > Felietony, Eseje, Przemyślenia Lata 2017-2018

 

[66] 2017.10.21   Nocne Polaków długie rozmowy

— Chcieliście Polski no to ją macie! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— Chcieliście PiS-u – no to go macie! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

— I bardzo jesteśmy z tego zadowoleni. A wy, czemu wciąż narzekacie??? Czemuż protestujecie?? Czemu torpedujecie wszelkie inicjatywy PiS-u?? Czemu wyprowadzacie ludzi na ulice za obce pieniądze?? Czemu bronicie interesów krajów Unii Europejskiej zamiast naszych własnych i czemu wcieliliście się w rolę dywersantów polskiej racji stanu? Czemu skarżycie na PiS w Parlamencie Europejskim?? Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— Mamy słuszne powody aby tak postępować, gdyż PiS systematycznie psuje i rozkłada nasze Państwo, które z takim mozołem kleciliśmy od czasu rozmów w Magdalence, a w szczególności potem, przez osiem ostatnich lat naszych rządów. A nasze słuszne racje są takie:

·      To PiS profanuje nasze nieskalane świątynie demokracji, bezbożnie podnosząc rękę na nasz Trybunał Konstytucyjny, nasz Sąd Najwyższy i naszą Krajową Radę Sądownictwa. Tego nikt dotąd nie odważył się zrobić, dzięki czemu to właśnie tam uratowały się jeszcze szczęśliwie, po dzień dzisiejszy, niedobitki naszych najbardziej światłych umysłów prawniczych, zapewniające polskiej jurysdykcji niezmienną ciągłość myśli, tradycji i filozofii prawa, przekazywane w niezmiennej formie od trzech już pokoleń!

·      To PiS wycina Puszczę Białowieską, ten światowy pomnik przyrody i zmusza nas do wysyłania tam w proteście naszych młodych stronników!

·      To PiS zmusza naszych młodych niewinnych lekarzy-rezydentów do protestów i głodówki!

·      To PiS łamie nasze święte prawo własności i odbiera naszym właścicielom warszawskie kamienice, z takim trudem słusznie odzyskane przez naszych handlarzy roszczeń przy pomocy naszej Pani Prezydent Miasta, naszych radnych miejskich, naszych urzędników, naszych adwokatów, naszych notariuszy i naszych sędziów!

·      To PiS zburzył nasz ład gospodarczy i doprowadził do upadku świetnie prosperującą firmę Amber Gold! Było to wysoce poważne przedsiębiorstwo, co do którego działalności nasz premier nie miał żadnych zastrzeżeń do tego stopnia, że zgodził się, aby jego syn został tam zatrudniony, a z trybuny sejmowej tłumaczył sceptykom, że w demokratycznym kraju nie można przecież zabronić obywatelom swobodnego dysponowania swymi środkami pieniężnymi!

·      To PiS uniemożliwił realizację naszego projektu pozbycia się deficytowego LOT-u i sprzedaży tego przedsiębiorstwa zagranicznemu przewoźnikowi – przedsiębiorstwa, które z takim trudem udało nam się doprowadzić do upadku!

·      To samo PiS uczynił z naszymi stoczniami na Wybrzeżu!

·      To PiS, w swej rozrzutności, z powrotem odkupił Bank Pekao SA – słusznie sprzedany uprzednio przez nas za grosze włoskiemu bankowi UniCredito!

·      To PiS, w swej ksenofobii, zamierza pozbawić naszą prasę większościowych udziałów zagranicznego kapitału!

·      To PiS chce przekopać i zniszczyć naszą Mierzeję Wiślaną, ten unikat w skali światowej tylko po to, aby skłócić nas ze wschodnim sąsiadem!

·      To PiS unicestwia nasz obrót towarowy i tępi wolny obrót naszych cystern z płynnymi paliwami, za które zwrócony VAT, zamiast do kieszeni naszych biznesmenów, trafia teraz do budżetu waszego Państwa!

·      To przecież PiS uruchomił absurdalny Program 500+ wspomagania wielodzietnych rodzin, mimo życzliwych ostrzeżeń naszego ministra finansów Pana Jacka Rostowskiego, który, jak to powszechnie wiadomo z jego słów wypowiedzianych 25 października 2015 r., znanych dokładnie widzom programów telewizyjnych, stwierdził proroczo: „Chcę tu powiedzieć  jasno, z pełną odpowiedzialnością jako były minister finansów. Na te obietnice, które PiS złożył, pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie do końca tej kadencji!”

·      To PiS kontestuje wciąż przebieg katastrofy smoleńskiej, wyjaśniony przecież już całkowicie i od dawna ustaleniami komisji Pani Anodiny z rosyjskiego MAK-u oraz naszego ministra spraw wewnętrznych Millera, popartych dodatkowo niepodważalnym autorytetem słów naszej Pani premier Kopacz o przekopanej na metr w głąb i przesianej przez sita ziemi z terenu katastrofy!

·      To PiS, w swej niesmacznej pogoni za pieniędzmi dla budżetu RP, chce skłócić nas z naszym życzącym nam jak najlepiej zachodnim sąsiadem, mając zamiar zażądać od niego reparacji wojennych za te niewarte nawet wzmianki drobne szkody, jakie niemieckie wojska i niemiecka administracja dokonały podczas swej przyjacielskiej wizyty w Polsce w latach 1939-1945!

·      To PiS ośmiela się twierdzić, całkowicie oczywiście bezpodstawnie, że obecny kryzys imigracyjny został spowodowany jakoby przez Panią kanclerz Merkel z powodu jej samowolnej, nie konsultowanej z nikim decyzji o zaproszeniu emigrantów do Europy!!

·      To PiS nie chce zrealizować naszych planów pomocy emigrantom i przyjąć do Polski kilkorga arabskich dzieci wraz z ich nieszczęsnymi, niczemu niewinnymi rodzicami, chcącymi tu żyć na zasiłkach socjalnych, twierdząc bezzasadnie, że rodzice ci, w przyszłości, w ramach humanitarnego łączenia rodzin, mogą zechcieć sprowadzić do Polski, np. do pomocy w gospodarstwie domowym, także kilku swych bliskich kuzynów, przypadkowo przeszkolonych fachowo w ISIS (wiedza zawsze przecież jest tak cenna)!

·      To PiS umożliwia obcemu kapitałowi otwieranie w Polsce fabryk o najwyższej technologii tylko po to, by mógł on eksploatować naszą tanią siłę roboczą!

·      To PiS brata się z Ameryką – krajem niewdzięcznym, który od swego zarania korzystał z pracy rąk i umysłów najbardziej prężnych i światłych Polaków, a który nigdy się nam za to nie odwdzięczył!

·      To przecież PiS robi przygotowania do sfałszowania nadchodzących wyborów samorządowych, zmieniając skład Państwowej Komisji Wyborczej i wprowadzając przezroczyste urny do głosowania, stałe monitorowanie lokali wyborczych oraz podwójne komisje do liczenia głosów, zamiast pozostawić nasz system wyborczy w dotychczasowym, doskonałym stanie, którego uczciwość i skuteczność została już wielokrotnie i trwale udowodniona w licznych udanych głosowaniach po odzyskaniu niepodległości w 1945 roku!

·      To PiS chciałby – o zgrozo!! – rządzić całym naszym krajem!!!!!!

Tak więc to po prostu zwykły obowiązek wobec naszego honoru i naszego poczucia sprawiedliwości dziejowej zmusza nas do stałej czujności i uruchamiania wszelkiego rodzaju koalicji dla organizowania protestów przeciwko szalonym, destrukcyjnym i antypaństwowym działaniom PiS-u. Trzeba tu przy okazji stwierdzić, że nigdy nie udałoby się nam odnieść ani w Polsce ani na forum światowym żadnych większych sukcesów, gdyby nasze działania nie znajdowały całkowitego poparcia i pomocy u licznych światłych urzędników Unii Europejskiej! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

— Ale przecież PiS legalnie wygrało wybory i teraz ma nie tylko prawo, ale i obowiązek tak zmieniać Polskę, jak to obiecywało wyborcom! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— PiS może sobie wygrywać wybory nawet i sto razy, ale wara mu od naszego państwa!!! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

— Mamy przecież jeden wspólny kraj! Cóż więc nazywacie „Naszym Państwem”? Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— To przecież proste! O tym jasno mówią ustalenia z obrad w Magdalence, które dokonaliśmy wspólnie i dobrowolnie wraz z waszymi przedstawicielami! Ustalenia te nigdy przecież nie zostały anulowane! W Naszym Państwie są i mają pozostać w Polsce już na zawsze naszymi, te kilka drobnych, marginalnych resortów : sądownictwo, prokuratura, policja, wojsko, finanse, sprawy wewnętrzne i zewnętrzne oraz szkolnictwo. Oczywiście także kultura i nauka. Nasze wymagania są tak skromne! Resztą zajmować się może PiS do woli. I tak byliśmy nadzwyczaj hojni, pozostawiając PiS-owi możliwość wybierania swych posłów do Parlamentu Europejskiego by prezentowali tam te swe destrukcyjne antyunijne stanowisko. Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg, pstrąg? (Czy aby rzeczywiście???)

 

Masz uwagi ? – Napisz

Powrót