Strona główna > Felietony, Eseje, Przemyślenia Lata 2017-2018

 

[66] 2017.10.21   Nocne Polaków długie rozmowy

— Chcieliście Polski no to ją macie! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— Chcieliście PiS-u – no to go macie! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

— I bardzo jesteśmy z tego zadowoleni. A wy, czemu wciąż narzekacie??? Czemuż protestujecie?? Czemu torpedujecie wszelkie inicjatywy PiS-u?? Czemu wyprowadzacie ludzi na ulice za obce pieniądze?? Czemu bronicie interesów krajów Unii Europejskiej zamiast naszych własnych i czemu tak ochoczo wcieliliście się w rolę dywersantów polskiej racji stanu? Dlaczego sabotujecie nasze wysiłki uczynienia z Polski kraju nowoczesnego, bogatego i nieskorumpowanego? Czemu skarżycie na Polskę w Parlamencie Europejskim? Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— Przecież to jest takie proste! Po to właśnie ogłosiliśmy, że jesteśmy Opozycją Totalną! Chcemy aby było, tak jak było! Jeśli nie, to będziemy protestować! Ulica i zagranica. Będziemy więc protestować przeciwko wszystkiemu, co PiS robi! Obojętnie, co by PiS nie zaproponował, zawsze będzie to przez nas z zasady oprotestowane, automatycznie i bez chwili namysłu. Oderwaliście nas od źródła łatwych dochodów! Przecież tylko nieliczni z nas załapali się w Unii Europejskiej!! A co z resztą naszych? Też przecież muszą żyć na odpowiednim poziomie! Czy można wyżyć na poziomie za 10 tysięcy złotych miesięcznie? My tego nie potrafimy, i już! Wszyscy nasi o tym doskonale wiedzą, że za 6 tysięcy mogą żyć tylko złodzieje albo idioci.

— Poza tym mamy słuszne powody aby tak postępować, gdyż PiS systematycznie psuje i rozkłada nasze Państwo, które z takim mozołem kleciliśmy podczas rozmów w Magdalence[1], a w szczególności potem, przez ostatnich osiem lat naszych rządów. A nasze słuszne racje są takie:

·               To PiS profanuje nasze nieskalane świątynie demokracji, bezbożnie podnosząc rękę na nasz Trybunał Konstytucyjny, nasz Sąd Najwyższy i naszą Krajową Radę Sądownictwa. Tego nikt dotąd nie odważył się zrobić, dzięki czemu to właśnie tam uratowały się jeszcze szczęśliwie, po dzień dzisiejszy, niedobitki naszych najbardziej światłych umysłów prawniczych, zapewniające polskiej jurysdykcji niezmienną ciągłość myśli, tradycji i filozofii prawa, przekazywane w niezmiennej formie od trzech już pokoleń, a odziedziczone po oświeconych umysłach świetlanego Związku Radzieckiego!

·               To PiS wycina Puszczę Białowieską, ten światowy pomnik przyrody i zmusza nas do wysyłania tam w proteście naszych młodych stronników, narażając ich przy tym na śmieszność, gdyż takie same wycinki w Niemczech nie budzą niczyich sprzeciwów!

·               To PiS zmusza naszych młodych niewinnych lekarzy-rezydentów do protestów i głodówki!

·               To PiS łamie nasze święte prawo własności i odbiera naszym właścicielom warszawskie kamienice, z takim trudem słusznie odzyskane przez naszych handlarzy roszczeń przy pomocy naszej Pani Prezydent Miasta[2], naszych radnych miejskich, naszych urzędników, naszych adwokatów, naszych notariuszy i naszych sędziów!

·               To PiS zburzył nasz ład gospodarczy i doprowadził do upadku świetnie prosperującą firmę Amber Gold! Było to wysoce poważne przedsiębiorstwo, co do którego działalności nasz premier[3] nie miał żadnych zastrzeżeń do tego stopnia, że zgodził się, aby jego syn został tam zatrudniony, a z trybuny sejmowej tłumaczył sceptykom, że w demokratycznym kraju nie można przecież zabronić obywatelom swobodnego dysponowania swymi własnymi środkami pieniężnymi!

·               To PiS uniemożliwił realizację naszego projektu pozbycia się deficytowego LOT-u i sprzedaży tego przedsiębiorstwa zagranicznemu przewoźnikowi – przedsiębiorstwa, które z takim trudem udało nam się doprowadzić do upadku!

·               To samo PiS uczynił z naszymi stoczniami na Wybrzeżu!

·               To PiS, w swej rozrzutności, z powrotem odkupił Bank Pekao SA – słusznie sprzedany uprzednio przez nas za grosze włoskiemu bankowi UniCredito!

·               To PiS, w swej ksenofobii, zamierza pozbawić naszą prasę większościowych udziałów zagranicznego kapitału!

·               To PiS chce przekopać i zniszczyć naszą Mierzeję Wiślaną, ten unikat w skali światowej jedynie po to, aby skłócić nas ze sprzyjającym nam tak bardzo naszym wschodnim sąsiadem! Bo przecież jest oczywiste, że jakikolwiek rozwój akwenu wokół Elbląga nie jest w interesie ani Polski, ani mieszkających tam Polaków!

·               To PiS unicestwia nasz obrót towarowy i tępi wolny obrót naszych cystern z płynnymi paliwami, za które zwrócony VAT, zamiast do kieszeni naszych biznesmenów, trafia teraz do budżetu waszego Państwa! A tam służy budżetowi waszego państwa, a nie naszym zaufanym zwolennikom!

·               To przecież PiS uruchomił absurdalny Program 500+ wspomagania wielodzietnych rodzin, mimo życzliwych ostrzeżeń naszego ministra finansów Pana Jacka Rostowskiego, który, jak to powszechnie wiadomo z jego słów wypowiedzianych 25 października 2015 r., znanych dokładnie widzom programów telewizyjnych, stwierdził stanowczo i proroczo: „Chcę tu powiedzieć  jasno, z pełną odpowiedzialnością jako były minister finansów. Na te obietnice, które PiS złożył, pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie do końca tej kadencji!”

·               To PiS kontestuje wciąż przebieg katastrofy smoleńskiej, wyjaśniony przecież już całkowicie i od dawna ustaleniami komisji Pani Anodiny z rosyjskiego MAK-u oraz naszego ministra spraw wewnętrznych Jerzego Millera, popartych dodatkowo niepodważalnym autorytetem słów naszej, nigdy nie splamionej kłamstwem, Pani premier Ewy Kopacz o przekopanej na metr w głąb i przesianej przez sita ziemi z terenu katastrofy!

·               To PiS, w swej niesmacznej pogoni za pieniędzmi dla budżetu RP, chce skłócić nas z naszym życzącym nam jak najlepiej zachodnim sąsiadem, mając zamiar zażądać od niego reparacji wojennych za te niewarte nawet wzmianki drobne szkody, jakie niemieckie wojska i niemiecka administracja dokonały podczas swej przyjacielskiej wizyty w Polsce w latach 1939-1945!

·               To PiS ośmiela się twierdzić, całkowicie oczywiście bezpodstawnie, że obecny kryzys imigracyjny został spowodowany jakoby przez Panią kanclerz Angelę Merkel z powodu jej samowolnej, nie konsultowanej z nikim decyzji o zaproszeniu emigrantów do Europy!!

·               To PiS nie chce zrealizować naszych planów pomocy emigrantom i przyjąć do Polski kilkorga arabskich dzieci wraz z ich nieszczęsnymi, niczemu niewinnymi rodzicami, chcącymi tu żyć na zasiłkach socjalnych, twierdząc bezzasadnie, że rodzice ci, w przyszłości, w ramach humanitarnego łączenia rodzin, mogą zechcieć sprowadzić do Polski, np. do pomocy w gospodarstwie domowym, także kilku swych bliskich kuzynów, przypadkowo przeszkolonych fachowo w ISIS (wiedza zawsze przecież jest przydatna i cenna, zwłaszcza przy domowym majsterkowaniu)!

·               To PiS umożliwia obcemu kapitałowi otwieranie w Polsce fabryk o najwyższej technologii tylko po to, by mógł on eksploatować naszą niczego nieświadomą tanią siłę roboczą! Wręcz przeciwnie – wyrządzając jej w ten sposób wielką krzywdę, odciągając ją od wyjazdu zagranicę, gdzie czekają na nią przecież wspaniałe zarobki!

·               To PiS brata się z Ameryką – krajem niewdzięcznym, który od swego zarania korzystał z pracy rąk i umysłów najbardziej prężnych i światłych Polaków, a który nigdy się nam za to nie odwdzięczył!

·               To przecież PiS robi przygotowania do sfałszowania wszystkich przyszłych wyborów, zmieniając skład Państwowej Komisji Wyborczej i wprowadzając przezroczyste urny do głosowania, stałe monitorowanie lokali wyborczych oraz podwójne komisje do liczenia głosów, zamiast pozostawić nasz system wyborczy w dotychczasowym, doskonałym stanie, którego uczciwość i skuteczność została już wielokrotnie i trwale udowodniona w licznych udanych głosowaniach i wyborach w PRL, począwszy od 1945 roku!

·               To PiS chciałby – o zgrozo!! – rządzić całym naszym krajem!!!!!!

Tak więc to po prostu zwykły obowiązek wobec naszego honoru i naszego poczucia sprawiedliwości dziejowej zmusza nas do stałej czujności i uruchamiania wszelkiego rodzaju koalicji dla organizowania protestów przeciwko szalonym, destrukcyjnym działaniom PiS-u. Trzeba tu przy okazji stwierdzić, że nigdy nie udałoby się nam odnieść ani w Polsce ani na forum światowym żadnych większych sukcesów, gdyby nasze działania nie znajdowały całkowitego poparcia i pomocy u licznych światłych urzędników Unii Europejskiej, takich, jak np. Pan Frans Timmermans! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

— Ale przecież PiS legalnie wygrało wybory i teraz ma nie tylko prawo, ale i obowiązek tak zmieniać Polskę, jak to obiecywało wyborcom! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— PiS może sobie wygrywać wybory nawet i sto razy, ale wara mu od naszego państwa!!! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

— Mamy przecież jeden wspólny kraj! Cóż więc nazywacie „Naszym Państwem”? Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg.

— To przecież proste! O tym jasno mówią ustalenia z obrad w Magdalence, które dokonaliśmy wspólnie i dobrowolnie wraz z waszymi przedstawicielami! Podobnie jak dekrety PKWN a także i świetlanego Prezydenta Bieruta, ustalenia w Magdalence nigdy przecież nie zostały zakwestionowane ani anulowane! W Naszym Państwie są i mają pozostać w Polsce już na zawsze naszymi, te kilka drobnych, marginalnych resortów : sądownictwo, prokuratura, policja, wojsko, finanse, sprawy wewnętrzne i zewnętrzne oraz szkolnictwo. Oczywiście także kultura i nauka. Nasze wymagania są tak skromne! Resztą zajmować się może PiS do woli. I tak byliśmy nadzwyczaj hojni, pozostawiając PiS-owi możliwość wybierania swych posłów do Parlamentu Europejskiego by prezentowali tam te swe destrukcyjne anty-unijne stanowisko. Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie.

— Ale jaki wy w końcu macie program dla Polski? Na czym on polega? Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie pstrąg?

— Naszym jedynym celem jest odsunięcie PiS od władzy. Żeby wróciło, tak jak było. Tamto nam odpowiadało. I mafie watowskie i luka watowska. I oddawanie miejskich kamienic naszym ludziom, także i stronniczy (w naszych sprawach) sędziowie. A jak wróci tak jak było, to wtedy się zobaczy. Pomyślimy i jakiś program na pewno wymyślimy. Zbiorowa mądrość naszej Partii na pewno tym razem już nas nie zawiedzie. Mamy wspaniałych, wielokrotnie sprawdzonych w swych trafnych opiniach doradców, profesorów i ekonomistów. Nasi unijni przyjaciele też nie pozostawią nas samych i na pewno nam podpowiedzą co robić, aby odzyskać odebrane nam przez was, a słusznie należne nam pieniądze za wierną służbę dla Unii, które pobieraliśmy dotąd z tytułu wystawiania fikcyjnych faktur i niezapłaconego VAT-u. A wy, czy macie jakiś program? Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie?

— Nasz program jest bardzo skromny. My tylko chcemy, aby w Polsce nie było żadnych mafii, aby administracja państwa była sprawna, skuteczna i uczciwa. Aby Polska była nadal krajem bezpiecznym i coraz bardziej zamożnym, a wszyscy Polacy mieli coraz wyższe dochody i jak najszybciej osiągnęli dobrobyt rozwiniętych Krajów Zachodu. Chcemy także, żeby sądownictwo było sprawiedliwe, a sędziowie apolityczni. Pragniemy też współuczestniczyć w reformowaniu spróchniałej Unii Europejskiej. Chyba sami przyznacie, że są to wymagania nadzwyczaj skromne! Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie, pstrąg, pstrąg, pstrąg!

 

Masz uwagi ? – Napisz

Powrót

 [1] Magdalenka – miejscowość letniskowa pod Warszawą, gdzie na serii półtajnych rozmów rozpoczętych 2 marca 1989 r., przedstawiciele strony solidarnościowej ustalali z przedstawicielami rządu PRL najbardziej sporne kwestie, nie rozstrzygnięte w czasie obrad „Okrągłego stołu”.

[2] Hanna Gronkiewicz-Waltz

[3] Donald Tusk