Strona główna > Felietony, Eseje, Przemyślenia Lata 2017-2018

 

[59] 2017.01.09   Gdzie dwóch się bije…

Telewizyjna audycja TVP Info o godz. 22.50 „Bez Retuszu” w dniu 8 stycznia 2017 roku miała burzliwy przebieg. Dyskutowano o patowej sytuacji związanej z okupacją przez sejmową opozycję plenarnej Sali obrad. Rozważane były także możliwe scenariusze wydarzeń w Sejmie w dniu powtórnego rozpoczęcia obrad dnia 11 stycznia. Czy uda się wznowić normalną pracę Sejmu? Czy partykularne interesy prywatne i partyjne będą nadal kierowały postępowaniem posłów Totalnej Opozycji? Czy patriotyczne sumienie może w końcu się w nich obudzi? Czy przypomną sobie słowa roty swego ślubowania poselskiego?

Na podsumowanie padło pytanie: „Kto na tej sytuacji (okupacja Sali plenarnej) traci, a kto zyskuje?”. Było wiele różnych odpowiedzi. Nie ma potrzeby dyskutowania nad nimi. Chcę natomiast podzielić się mymi refleksjami na ten temat.

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Kto zyskuje? Moim zdaniem nikt z Polaków. Jedynie nieprzychylne nam obce mocarstwo.

A kto traci – w sposób ewidentny traci przede wszystkim Polska i naród polski. Gdy Sejm nie może normalnie pracować a rząd rządzić, czyli realizować programu społecznego który został zatwierdzony w wyborach przez większość obywateli, następuje paraliż Państwa.

Nasuwa się nieodparte wrażenie, że Totalnej Opozycji o to właśnie chodzi. Że Totalna Opozycja jest w gruncie rzeczy Totalną Dywersją wobec kraju, w którym zredukowała się do roli wrogiego sabotażysty. Ciała obcego, szkodliwego intruza, pasożyta realizującego partykularne interesy swych członków, swej partii, albo wręcz interesy cudzych krajów za obce pieniądze.

W oczach zwykłych obywateli, pragnących żyć i pracować w pokoju i ładzie, tego rodzaju opozycja automatycznie okrywa się hańbą. Do historii tej kadencji Sejmu przejdzie z piętnem nikczemnej grupy ludzi pragnących zaszkodzić rozwojowi kraju, którego są jakoby obywatelami.

Natomiast Polacy są właśnie w trakcie odbioru pouczającej lekcji na temat prawdziwego charakteru i intencji ludzi, których w wyborach obdarzyli swym zaufaniem. Otrzymali także wyraźną wskazówkę, na kogo NIE  NALEŻY głosować w przyszłych wyborach parlamentarnych.

 

Masz uwagi ? – Napisz

Powrót