Strona główna > Felietony, Eseje, Przemyślenia > Lata 2010-2011

 

[16] 2010.08.16   Podziękowanie

Mieszkańcy dzielnicy Saska Kępa w Warszawie, wychodzący po niedzielnej mszy z kościoła przy ulicy Nobla, mogli zaopatrzyć się w świeże warzywa, owoce i płody rolne, sprzedawane na chodniku bezpośrednio przez rolników. Jakość oferowanych tam towarów, pochodzących z własnych zapasów była wysoka, a ceny niskie.

Ta komfortowa dla mieszkańców dzielnicy sytuacja skończyła się.

Zlikwidowali ją skutecznie urzędnicy Zarządu Dzielnicy Praga-Południe, wymierzając rolnikom kary za handel na trotuarze. Mandaty karne, nakładane systematycznie co niedzielę w wymiarze grubo przekraczającym ich potencjalny zarobek, przepłoszyły skutecznie dostawców zdrowej żywności.

Niniejszym, w imieniu własnym ale zapewne też i wielu innych emerytów nie dysponujących większymi zasobami gotówki, składam  Zarządowi Dzielnicy Praga-Południe gorące podziękowania za ten „sukces”.

W szczególności dziękuję Władzom Dzielnicy za:

·               Pozbawienie mnie źródła zaopatrzenia w tanią żywność, nie przechodzącą przez łańcuch pośredników,

·               Pozbawienie mnie możliwości zaopatrzenia w szeroki asortyment zdrowej, świeżej, wiejskiej żywności,

·               Zmuszenie mnie do dokonywania zakupów w drogich sklepach „ze zdrową żywnością” i ponoszenia większych kosztów za nabycie takiego samego produktu,

·               Tak wielki przejaw gospodarskiej troski o „dobro” mieszkańców, że jej skutkiem było wypłoszenie rolników z dzielnicy.

·               Tak wielce „przemyślane” i „sensowne” posunięcie w sytuacji, gdy wobec trwającego od przeszło roku remontu generalnego ulic Paryskiej i Francuskiej, dostęp do sklepów położonych przy tych ulicach jest już i tak wyjątkowo utrudniony.

Te wyżej wymienione inicjatywy Władz mej dzielnicy zachowam we wdzięcznej pamięci podczas następnych wyborów samorządowych.

 

Masz uwagi – Napisz

 

Komentarze

* Listopad

Skandal !

Ręce opadają...

***

Pytanie: czy mieszkańcy nie mogą się skrzyknąć i wystąpić do Urzędu Miasta o darmowe pozwolenie na takie zorganizowane "niedzielne targowisko chodnikowe płodów rolnych" (wyłącznie). Uzasadniając swoja prośbę argumentami których użył Pan w "Podziękowaniu".

 * Listopad 16.08.2010, 17:36

 

Powrót