Strona główna > Felietony, Eseje, Przemyślenia > Lata 2010-2011

 

[11] 2010.05.25   Solidarni 2010

Film ”Solidarni 2010”, który dzięki dziennikowi Rzeczpospolita zdobyłem dzisiaj do swej domowej filmoteki, jest przykładem rzetelnego rzemiosła dziennikarskiego. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne.

 

Pokazuje bowiem nareszcie tych, których media dotychczas starannie omijały, a którzy, jestem o tym głęboko przekonany, stanowią przeważającą większość polskiego społeczeństwa: zwykłych bezinteresownych Polaków – strażników ogniska domowego, wartości rodzinnych i tradycji narodowej, ludzi którzy nie uważają swego patriotyzmu za wstydliwą ułomność, tych, którym droga jest suwerenność ojczyzny, którzy szanują własny kraj, pragną żyć uczciwie, w prawdzie, ładzie, sprawiedliwości i pokoju.

 

Pokazuje tych, którzy stanowią jaskrawe przeciwieństwo łapczywej mniejszości: manipulatorów, kłamców, kosmopolitycznych karierowiczów, sprzedajnych słabeuszy, kolesiów i międzynarodowych mafiosów, gruboskórnych egoistów zapatrzonych wyłącznie w siebie, ludzi którzy myślą o własnym interesie i nie szanują kraju w którym żyją.

 

Pani Ewo1, panie Janie2 i wszyscy pozostali Twórcy filmu – pokazaliście, że jesteście patriotami którzy dostrzegają to, co jest dla kraju istotne.

Redakcjo Rzeczpospolitej – chwała Ci za tę edycję.

1 Stankiewicz Ewa

2.Pospieszalski Jan

 

Masz uwagi – Napisz

 

 

Komentarze

bardzo smutny jest ten lament ubecji, że niby pod Pałacem byli sami aktorzy. wtf

Barbara Kalita 26.05.2010, 02:32

 

Powrót